Lindner to austriacki producent urządzeń recyklingowych, który działa na rynku od 1948 roku. Firma jest światowym liderem w produkcji rozdrabniaczy oraz kompletnych instalacji, a w Polsce oficjalnym przedstawicielem mobilnych rozdrabniaczy serii Lindner URRACO jest spółka Powers Maszyny.
Maszyny tej serii to wolnoobrotowe rozdrabniacze przeznaczone do odpadów komunalnych, biomasy, odpadów drewnianych, opon, metalu i wielu innych. Dostępne są zarówno w wersjach napędzanych silnikiem diesla, jak i elektrycznych, a liczne konfiguracje wałów pozwalają dostosować je nawet do bardzo niszowych zastosowań.
Mobilny i trwały
Wśród maszyn tej serii dużą popularnością cieszy się mobilny rozdrabniacz Lindner URRACO 75D. Do jego produkcji użyto materiałów najwyższej jakości co gwarantuje ekonomiczną oraz bezawaryjną pracę przez długie lata. Na trwałość wpływa między innymi przenośnik wyładowczy wykonany z ocynkowanej stali. Poza tym przewody hydrauliczne na zewnątrz maszyny znajdują się tylko w miejscu składania przenośnika, natomiast w punktach stałych są zastosowane przewody ze stali nierdzewnej.
Z kolei zastosowane rozwiązania technologiczne pozwalają na uzyskanie wysokiej wydajności przy niskim spalaniu. Podczas kilkudziesięciu pokazów przeprowadzonych u klientów, korzystając głównie z materiałów wielkogabarytowych, uzyskano średnie spalanie oleju napędowego w granicach 23 l/h. Na ekonomię pracy wpływa też długi i szeroki przenośnik wyładowczy, który pozwala na załadunek kontenerów, a wysokość wysypu jest regulowana.
Nowoczesne sterowanie
Maszyny mobilne Lindner posiadają możliwość dostosowania parametrów pracy do różnych materiałów, które można zapisać w pamięci urządzenia i w razie potrzeby wybrać program pracy odpowiedni do aktualnych potrzeb. Nowoczesny, dotykowy panel sterowania maszyny pozwala na podgląd wszystkich parametrów pracy łącznie ze średnim i aktualnym spalaniem oleju napędowego, obciążenia wałów i wielu innych. Poza tym wszystkie funkcje maszyny można uruchomić w trybie ręcznym oraz w automatycznym, przy czym sterowanie w trybie automatycznym odbywa się głównie za pomocą pilota zdalnego sterowania. W trybie ręcznym można uruchomić wały w przód lub w tył, w celu odblokowania maszyny.
Pilot zdalnego sterowania pozwala na włączenie i wyłączenie maszyny, regulację wysokości separatora magnetycznego, umieszczonego nad przenośnikiem wyładowczym, rewersowanie wałów, regulację wysokości przenośnika w czasie pracy maszyny, podnoszenie obu części kosza zasypowego, a także jazdy maszyny w przypadku kiedy urządzenie jest wyposażone w podwozie gąsienicowe.