Rozdrabniacze na miarę wyzwań XXI wieku

Pronar będąc największym w Polsce producentem maszyn do recyklingu posiada w ofercie także bardzo szeroką gamę mobilnych rozdrabniaczy. Wśród nich dużą popularnością ze względu na wydajność i jakość cieszą się modele Pronar MRW 2.85 i PRONAR 2.1010.

Maszyny wypełniają niszę zapotrzebowania na rozdrabniacze wstępne w instalacjach przetwarzania wszelkiego rodzaju odpadów: komunalnych, wielkogabarytowych, budowlanych, palet, pozostałości wycinki drzew i karpin. Stanowią uzupełnienie oferty Pronaru maszyn do recyklingu oraz rozdrabniania różnego rodzaju materiałów.

Konstruktorzy Pronaru projektując te modele wykorzystali najnowsze rozwiązania technologiczne i w efekcie maszyny z powodzeniem spełniają wymagania, jakie przed branżą odpadową stawia XXI wiek.

Jak sama nazwa wskazuje oba modele są mobilne. MRW 2.85 zbudowany jest na podwoziu kołowym i może być transportowany po drogach publicznych z prędkością do 100km/h. Z kolei PRONAR MRW 2.1010 wyposażony jest w napęd gąsienicowy. Sterowanie napędem gąsienic odbywa się z bezprzewodowego pilota. Pozwala to szybko i wygodnie układać równą pryzmę rozdrobnionego materiału wyjściowego w obrębie placu bez angażowania dodatkowych ciągników. Oba zasilane są niezawodnymi silnikami CAT lub Volvo Penta.

Maksymalny moment obrotowy wałów MRW 2.85 osiągany jest z 400 konnego silnika dzięki przekładni planetarnej. Dzięki takim parametrom maszyna doskonale radzi sobie z wszelkiego rodzaju materiałami spotykanymi w przedsiębiorstwach komunalnych, kompostowniach i sortowniach odpadów.

Natomiast w MRW 2.1010 zastosowano silnik o mocy 760 KM, który charakteryzuje się potężnym momentem obrotowym wystarczającym, aby kruszyć karoserie samochodowe, bloki silnikowe itp.

Podkreślić należy, że elementy mające bezpośredni kontakt z rozdrabnianym materiałem i wały rozdrabniające są wykonane ze stali trudnościeralnych, które zapewnia długotrwałą i bezproblemową pracę. Wielkość frakcji uzyskuje się przez zastosowanie różnego rodzaju belek rozdrabniająco-kruszących, a montowany na tylnym przenośniku neodymowy separator magnetyczny skutecznie usuwa materiały ferromagnetyczne z rozdrobnionego materiału wsadowego.

Wszystkie funkcje maszyny są dostępne z wielofunkcyjnego pulpitu sterującego. Panel dotykowy zapewnia d ostęp do kontroli parametrów pracy maszyny i regulowania nastaw hydrauliki. Bezprzewodowy pilot o dużym zasięgu pracy zapewnia ergonomiczną obsługę redukując koszty związane z dostosowywaniem maszyny do aktualnych warunków pracy.